مدل

مدل دکوراسیون های زیبا + ایده های زیبا برای طراحی + مقالات طراحی

مدل

مدل دکوراسیون های زیبا + ایده های زیبا برای طراحی + مقالات طراحی

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری

سحر خانوم | جمعه, ۹ تیر ۱۳۹۶، ۰۲:۳۰ ق.ظ

مجموعه: دکوراسیون و چیدماندر سالن غذاخوری خانه مینیمالی باید کمترین میزان رنگ‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. کم بودن تنوع رنگ‌ها این امکان را به طراح می‌دهد تا درباره اجزای محیط با دقت و نظر بیشتری کار کند.

 

در واقع محیط با رنگ خنثی باعث می‌شود تا نگاه هر بیننده‌ای به جای دیدن فضای کلی به جزییات بپردازد. در اتاق غذاخوری مینیمالیستی معمولا از رنگ‌های خاکستری یا ترکیبی از سیاه و سفید استفاده می شود؛ گاهی هم قهوه‌ای روشن.

چیدمان سالن غذاخوری,دکوراسیون مینیمالیستی سالن غذاخوری

کم بودن تنوع رنگ‌ها این امکان را به طراح می‌دهد تا درباره اجزای محیط با دقت و نظر بیشتری کار کند

 

اگر شکل و شمایل صندلی‌های شما آن‌قدر خاص نیست که بیننده را حیرت‌زده کند، آن وقت باید حتما دنبال یک دیوار خالی بزرگ در کنار میزغذاخوری باشید تا بتوانید حداقل از قدرت یک اثر هنری خاص برای شخصیت دادن به فضا استفاده کنید. گاهی اوقات بیش از اندازه ساده بودن فضاها دیگر ساده‌گرایی و داشتن سبک مینیمال تلقی نمی‌شود.  برای همین می‌توان با استفاده از یک تابلوی هنری فضا را کاملا عوض کرد.

اشکال هندسی خاص؛ این مساله یکی از موضوعاتی است که در فضای مینیمالیستی سالن غذاخوری منزل خیلی به کار می‌رود. فرقی هم ندارد که شکل‌های هندسی خاص برای میز و صندلی‌های سالن باشد یا چراغی که بالای میز ناهارخوری آویزان شده یا حتی تابلویی که به دیوار زده شده یک شکل هندسی ویژه داشته باشد. مهم این است که المانی با فرم و شکل خاص در محیط باشد.

طراحی سالن غذاخوری,دکوراسیون سالن غذاخوری

گاهی اوقات بیش از اندازه ساده بودن فضاها دیگر ساده گرایی و داشتن سبک مینیمال تلقی نمی شود


بهترین شکل برای داشتن یک فضای غذاخوری مینیمالیستی زمانی است که دور تا دور محیط عاری از هرگونه اسباب و لوازم اضافه باشد. در واقع در فضای ساده‌گرایی که می‌خواهیم دیگران را به خوردن غذا دعوت کنیم فقط به یک میز ناهارخوری – حالا با هر شکل ممکن- نیاز داریم و چراغ آویزان بالای آن و فضایی بی‌غل وغش. در این صورت حاضران راحت‌تر می‌توانند به فلسفه هندسه محیط پی ببرند؛ درست همان چیزی که ساده‌گراها دنبالش هستند.

دکوراسیون مینیمالیستی سالن غذاخوری, سالن غذاخوری خانه مینیمالیستی

بهترین شکل برای داشتن یک فضای غذاخوری زمانی است که دور تا دور محیط  وسایل اضافه باشد


فضای غذاخوری در طراحی مینیمالیستی در عین سادگی باید هیجان همراه داشته باشد؛ یک طراحی خاص که هر بیننده‌ای را در نگاه اول به حیرت وادارد. این اتفاق بیشتر درباره میزی که برای فضای غذاخوری استفاده می‌شود می‌افتد. میزهای غذاخوری در فضاهای ساده در عین حال که بدون هرگونه تجملی انتخاب می‌شوند باید یک ویژگی خاص در طراحی داشته باشند. شکل خاص صندلی‌ها بیشتر اوقات بار عجیب بودن فضا را به دوش می کشد.

دکوراسیون سالن غذاخوری,چیدمان سالن غذاخوری

فضای غذاخوری در طراحی مینیمالیستی در عین سادگی باید هیجان همراه داشته باشد


میزهای غذاخوری ساده گرا یک مشخصه هم دارند؛ صندلی‌های آهنی سیاه رنگ با میزهای چوبی. ترکیب این دو با هم یک فضای مینیمالی نزدیک به پست‌مدرن برای صاحبخانه درست می‌کند. داستان زمانی کامل می‌شود که میز ناهارخوری در اندازه‌ای متفاوت از تعداد صندلی‌ها انتخاب شده باشد. معمولا میزهای بلند چوبی با یک یا دو صندلی فضای عجیب و خاصی به خانه‌های ساده‌گرا می‌بخشد؛ فضایی در حد و مرز پست مدرنیسم!

دکوراسیون مینیمالیستی سالن غذاخوری,سالن غذاخوری خانه مینیمالیستی

میزهای غذاخوری ساده گرا صندلی های آهنی سیاه رنگ با میزهای چوبی یک مشخصه هم دارند


قرار بر سادگی است پس هر المانی که قرار باشد این مشخصه مهم در طراحی مینیمالیستی را به هم بزند باید حذف شود. فکر می‌کنید در یک میزغذاخوری ساده چه عنصری حذف شده است؟ باورش سخت است اما رومیزی‌ها اولین المان‌های از یاد رفته داستان هستند.

دکوراسیون سالن غذاخوری,چیدمان سالن غذاخوری

رومیزی ها اولین المان های طراحی مینیمالیستی است


این اتفاق سال هاست در طراحی خانه‌های مدرن افتاده فقط با این هدف که جنس اشیا خودش به عنوان مولفه ای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می رود. میزی که با طراحی خاص چوبی به خانه آمده قرار نیست با پارچه پوشانده شود. یادتان باشد عنصر جنس و بافت اشیا گاهی حتی به طراحی خاص آنها ارجحیت دارد.

دکوراسیون مینیمالیستی سالن غذاخوری, سالن غذاخوری خانه مینیمالیستی

میز با طراحی خاص چوبی را با پارچه نپوشانید


باید با خودتان صادق باشید؛ اینکه آیا اصلا لازم است در خانه‌ای که برای خانواده چهار نفره شما هم جای کمی دارد، یک دست میزغذاخوری هشت نفره گذاشت؟ اگر فضایی به اندازه کافی دارید و مهمان هم به تعداد زیاد که چه بهتر، بزنید به کار مینیمالیستی اما اگر خانه‌تان کوچک است و خیال استفاده از یک میز دو یا چهار نفره را هم ندارید، بهتر است ساده‌گرایی را کنار بگذارید و هرطور که دوست دارید خانه را طراحی کنید. برای اینکه هر چیدمانی با آن همه میز و صندلی هر اسمی که داشته باشد دیگر مینیمالیست نیست!

 

دکوراسیون سالن غذاخوری,چیدمان سالن غذاخوری

برای چیدمان میز غذاخوری های بزرگ از سبک مینیمالیستی استفاده کنید

 

منبع : مجله منزل / bartarinha.ir

مطلب در سایت مدل موبایل

مطالب دیگر
بررسی رابطه بین رهبری تحول آفرین و رفتار شهروندی سازمانی کارکنان
تحلیلی بر نقش آموزش در مدارس پیش دبستانی در شهر کرمانشاه اهمیت، فواید، خطرات و اشتباهات
The Effect of Phenol on Heterotrophic Ammonia-Oxidizing Bacteria in Soils and Wastewaters
مقاوم سازی مدارات ترکیبی در برابر خطای نرم با استفاده از مشاهده پذیری
بکارگیری الگوریتم ترکیبی زنبور عسل جهت بهینهسازی طراحی یک ژنراتورآهنربای دائم برای استفاده در نیروگاههای کوچک برق آبی
کایزن
Synthesis and Determination Extinction Coefficient of Gold Nanoparticles with Different Sizes and Different Capping Ligands
مدل سازی رفتار پارامترهای داخلی موتور استرلینگ با استفاده از شبکه های عصبی و نتایج مدل آزمایشگاهی
کارایی خانواده و سلامت عمومی فرزندان
بهبود پایداری سیستم قدرت چند ماشینه WSCC با استفاده ازکنترل کننده یکپارچه توان UPFC
  • ۹۶/۰۴/۰۹
  • سحر خانوم