مدل

مدل دکوراسیون های زیبا + ایده های زیبا برای طراحی + مقالات طراحی

مدل

مدل دکوراسیون های زیبا + ایده های زیبا برای طراحی + مقالات طراحی

با کمترین هزینه مبلمان تان را تغییر دهید

سحر خانوم | سه شنبه, ۶ تیر ۱۳۹۶، ۰۸:۳۰ ب.ظ

مجموعه: دکوراسیون و چیدمانشاید روزهای پایانی سال گذشته قصد تغییر مبلمان منزل را داشتید اما با دیدن قیمت‌های نجومی به فکر تغییر ظاهر آنها افتاده‌ باشید؛ نه خودشان. اولین گزینه برای تغییر ظاهر مبلمان تعویض روکش است؛ کاری که هم به صرفه‌ است و هم اینکه با تنوع پارچه‌ها کلی ایده‌های خوب می‌توانید داشته باشید؛ ایده‌های اساسی برای چیدمان خانه‌تان و طراحی مبل‌هایی که در هیچ مرکزی پیدا نشود. بیایید تعدادی از ایده‌های جدید در طراحی رویه‌ مبل‌ها را با هم مرور کنیم.

با رنگ‌ها بازی کنید

نحوه تغییر رویه مبل ها,تغییر مبلمان منزل

اگر اتاق بزرگ دارید از رنگ های تند و زننده برای رویه مبل ها استفاده کنید


وقتی فضای کافی دارید اصلا از به کار بردن مبل‌هایی با رویه‌های رنگی نگران نباشید. در اتاق‌های نشیمن بزرگ می‌توان با راحتی خیال هر رنگ تند و زنده‌ای را امتحان کرد. اگر به این فکر هستید که یک تغییر دکوراسیون حسابی داشته باشید از رنگ‌های نارنجی و قرمز غافل نشوید.

فقط باید یادتان باشد مبل‌های رنگی زمانی خانه‌ای مدرن برای‌تان می‌سازند که رنگ دیوارها روشن و ساده باشد. اگر رنگ دیوارهای خانه‌تان تند و گرم است بهتر است دور مبل‌های شاد و رنگی را خط بکشید.

آسایش طلب ها سرد کار کنند

تغییر رویه های مبلمان,ایده‌های جدید در طراحی رویه‌ مبل‌ها

اگر در خانه به دنبال آرامش هستید از رنگ‌های سرد برای رویه‌ مبل هایتان استفاده کنید


اگر در خانه‌تان فقط به دنبال آرامش هستید و آسایش را به هر چیزی ترجیح می‌دهید، بهتر است از رنگ‌های سرد برای رویه‌ مبل‌های‌تان استفاده کنید. رنگ‌های گرم برای شما که دنبال سکون در خانه هستید اصلا مورد مناسبی نیست. این وسط با استفاده از کمی پارچه‌هایی با بافت‌های خاص می‌توانید جلوی کمبود رنگ در خانه‌تان را بگیرید. اگر رنگ دیوارها و پرده‌های‌تان هم سرد هستند، بهتر است بافت پارچه‌های مبل و کوسن‌ها ضخیم‌تر انتخاب شوند تا جلوه بیشتری به خانه دهند. بافت‌ها به هر خانه‌ای شخصیت خاص می‌دهند.

راه راه های قدیمی دوباره آمدند
نحوه تغییر مبلمان منزل, ایده هایی برای تغییر مبلمان منزل

مبل های راه راه فضای خانه را گرم و غیر رسمی می کنند و با هر دکوراسیونی جور درمی آیند


سال‌ها پیش از این، مبل‌های راه‌راه برای خودشان برو و بیای زیادی داشتند. مد روز دهه 70 تا 80 میلادی فقط رویه مبل‌هایی بود با خط‌های کشیده عمومی و افقی و با رنگ غالب کرم و قهوه‌ای. این طراحی سال‌ها فراموش شد تا اینکه دوباره به مدد نسل نوی طراحان دکوراسیون دوباره سر و کله خط‌های موازی آشنا در خانه‌ها پیدا شد به‌خصوص مبل‌هایی با راه‌های پهن در رنگ‌های ملایم. این رویه مبل‌ها هم فضای خانه را گرم و غیر رسمی می‌کنند و هم تقریبا با هر دکوراسیونی جور درمی‌آیند. طیف رنگ‌های ملایم رویه مبل‌ها کار طراحی و رنگ دادن به باقی اجزای خانه را راحت می‌کند.

کمتر، غنی‌تر است

تغییر مبلمان منزل, نحوه تغییر مبلمان منزل

در خانه هایی که رنگ زیادی وجود ندارد مبل های تک رنگ به خانه جلوه می دهد


وقتی می‌خواهید از رنگ‌های مختلفی برای رویه مبل‌هایتان استفاده کنید، بهتر است به تعداد مبل‌ها هم دقت داشته باشید. یک اصل طراحی بین پیروان سبک ساده‌گرایی یا مینی مال‌ها در معماری هست که می‌گوید  «کمتر، غنی‌تر است». اگر زمانی سعی داشتید روی یک رنگ خاص مبل تاکید کنید، حواس‌تان به این جمله عجیب هم باشد؛ اینکه هرچه تعداد موارد تاکیدتان کمتر باشد زیبایی‌اش بیشتر می‌شود. اگر در خانه‌تان رنگ‌های زیادی وجود ندارد می‌توانید از این روش استفاده کنید؛ جلوه دادن به خانه با داشتن یک مبل تک رنگ.

گلدارها شادترند

ایده‌های جدید در طراحی رویه‌ مبل‌ها,نحوه تغییر رویه مبل ها

رویه گلدار مبل ها نشان دهنده شخصیت شاد و سرزنده شما هست


همان‌قدر که رنگ‌ها ترس ندارند استفاده از پارچه‌های گلدار شلوغ هم ترسناک نیستند و فقط باید کمی با روحیات شما مطابق باشند. اگر احساس می‌کنید آدم چندان آرام و آسایش‌طلبی نیستید و ترجیح می‌دهید خانه‌تان همیشه شلوغ و پر از جمعیت دوستان باشد، بهتر است رویه مبل‌های خانه را گلدار انتخاب کنید. رویه مبل‌های گلدار که به‌تازگی دوباره به بازارها بازگشته‌اند می‌توانند به خانه‌تان ظاهری شیک دهند در عین حال که نشان‌دهنده شخصیت شاد و سرزنده شما هستند.

خانه‌های کوچک مبل‌های یک رنگ

طراحی دکوراسیون داخلی،نحوه تغییر دکوراسیون منزل

برای فضا و خانه های کوچک از مبل های تک رنگ استفاده کنید


مبل‌هایی که فقط از یک رنگ‌ در ترکیب پارچه‌های‌شان استفاده شده به درد فضاهای کوچک می‌خورند. اگر خانه‌تان فضای کوچکی دارد، دنبال مبل‌هایی با طرح‌های مختلف نباشید. مبل‌های یک‌دست به‌خصوص با رنگ‌های نسبتا گرمی مثل نارنجی فضای خانه‌تان را هم بزرگ‌تر نشان می‌دهند و هم این محل نشیمن خانه‌تان را شیک و به‌روز می‌کنند. فقط کافی است یک نورپردازی مناسب برای خانه انتخاب کنید آن وقت به معجزه پارچه‌های رومبلی و فضای دوست‌داشتنی‌شان پی می‌برید.

تضاد هم گاهی بد نیست

نحوه تغییر رویه مبل ها,تغییر مبلمان منزل

برای اینکه کسالت از آپارتمان‌های کوچک گرفته شود مبل‌ها را با رنگ‌های متضاد هم قرار می‌دهند


تصور کنید که همه مبل‌های این اتاق یک‌دست و یک‌رنگ بودند؛ مثلا همه‌شان یا کرم‌رنگ بودند یا قهوه‌ای. به نظرتان خیلی دلگیر و کسالت‌بار نمی‌شد؟ این روزها طراحان دکوراسیون داخلی برای اینکه کسالت آپارتمان‌های کوچک را بگیرند، دست به کار شده‌اند و با یک ایده ناب مبل‌ها را با رنگ‌های متضاد هم قرار می‌دهند. فقط باید دقت داشت که هارمونی رنگ‌ها و تضاد آنها با هم به‌درستی انتخاب شود و گرنه فضای خانه پر از رنگ‌های ناهمگون است که با هیچ ترفندی هم درست نمی‌شود.

با سبز، شرقی شوید

نحوه تغییر مبلمان منزل, ایده هایی برای تغییر مبلمان منزل

مبل هایی که یک دست به رنگ سبز هستند برای خانه‌هایی که انرژی کمی دارند مناسبند


مبل هایی که یک دست به رنگ سبز هستند برای خانه‌هایی که انرژی کمی دارند مناسبند و البته برای آنهایی که عاشق فضاهای شرقی هستند و دوست دارند در گوشه و کنار خانه‌شان نشانه‌هایی از تزئینات آسیای دور را داشته باشند. سبز در باور شرقی‌ها نشان نشاط و شادابی است و برای همین زیاد در خانه‌های آنها استفاده می‌شود. البته نباید برای ساختن فضای شرقی در رنگ سبز وسایل خانه به‌خصوص رویه مبل‌ها اغراق کرد. یک رنگ سبز ملایم هم کارتان را راه می‌اندازد. این وسط رنگ دیوارها هم باید به کمک بیایند. رنگ‌های لیمویی و نارنجی کمرنگ انرژی را در این دکوراسیون دوبرابر می‌کنند.

 

منبع : magiran.comدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

  • آیا به دکوراتور احتیاج دارید؟
  • دکوراسیون خوش شانسی
  • دکوراسیون داخلی
  • دکوراسیون داخلی چیست ؟
  • زیبایی د‌ر آپارتمان
  • شش قانون اساسی دکوراسیون
مطلب در سایت مدل موبایل

مطالب دیگر
اندازه گیری بهره وری کل عوامل تولید راه آهن ج.ا.ا و بررسی تأثیر اجزای بهره وری کل عوامل تولید راه آهن بر تولید ناخالص داخلی کشور ایران با استفاده از رهیافت اقتصاد سنجی طی دوره 91_1381
استفاده از روش بهبود یافته DQ برای تحلیل ارتعاشات صفحه ارتوتروپیک قطاعی روی بستر الاستیک
بررسی ارتباط بین چرخه های تئوری بیوریتم و میزان رضایتمندی کارکنان بانک (مطالعه موردی : بانک پاسارگاد)
بررسی رفتار ساختمانهای بتنی تقویت شده با دیوار برشی فولادی
ارزیابی و آنالیز الگوریتم های محبوب درخت تصمیم برای طبقه بندی وب های تبلیغاتی مزاحم
Investigation of structure and mechanical properties of multi-layer Al/AlN composite produced by accumulative roll bonding (ARB) process using nanosized AlN particles
نظریه شناخت در اندیشه فیلسوف ایرانی ابومحمد عامری نیشابوری
نسل جدید مدیریت واحد تحقیق و توسعه
Optimization for pressure capacity in thick spherical vessels using multilayer design
تاثیر آبهای روان زراعی بر پارامترهای کیفیت آب دریاچه زریوار
  • ۹۶/۰۴/۰۶
  • سحر خانوم