مدل

مدل دکوراسیون های زیبا + ایده های زیبا برای طراحی + مقالات طراحی

مدل

مدل دکوراسیون های زیبا + ایده های زیبا برای طراحی + مقالات طراحی

بزرگ نشان دادن خانه با انتخاب پرده مناسب

سحر خانوم | شنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۶، ۰۲:۳۰ ب.ظ

مجموعه: دکوراسیون و چیدمانانتخاب پرده مناسب یکی از معیارها در داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا و جذاب است. این مقاله به شما کمک می کند متناسب با دکوراسیون داخلی تان یک پرده زیبا انتخاب کنید.


نکته هایی مهم که در انتخاب پرده مناسب باید بدانید

اصول انتخاب پرده,نحوه انتخاب پرده

پرده های مجلسی رسمی‌تر از پرده‌های حریر هستند و معمولاً از کف تا سقف را می‌پوشانند


برای پنجره ها از پرده های مجلسی استفاده کنیم یا پرده حریر؟
پرده های مجلسی و پرده های حریر اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند اما در واقع یک تفاوت قابل توجه بین آن‌ها وجود دارد که برای رسیدن به آرایش و استایل مورد نظر شما دانستن آن لازم است.

پرده ها مجلسی معمولاً از مواد سنگین تری ساخته می‌شوند و طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که اجازه‌ عبور نور در روز و خروج گرما در ماه‌های سرد را نمی‌دهند. پرده های مجلسی غالباً در شکل‌های متفاوتی تولید می‌شود، و معمولاً از کف تا سقف را می‌پوشانند. پرده های مجلسی رسمی‌تر از پرده‌های حریر هستند و اساساً هم به دلیل استفاده از مواد بیشتر و سنگین‌تر، گران‌تر می‌باشند.


پرده‌های حریر اما، بیشتر غیر رسمی هستند، از مواد سبک‌تری مثل پنبه ساخته می‌شوند و عموماً از آن‌جایی که دارای مواد کمتری هستند ارزان‌تر از پرده های مجلسی می‌باشند.

انتخاب پرده مناسب,راهنمای انتخاب پرده

در انتخاب پرده مجلسی در مورد مدلی که استفاده خواهید کرد فکر کنید


انتخاب پرده مجلسی مناسب برای پنجره ها
در انتخاب پرده مجلسی مناسب برای پنجره‌ها، مهم است که در مورد مدلی که استفاده خواهید کرد فکر کنید، چون بعضی از آن‌ها بیشتر از بقیه رسمی هستند. اگرچه تعداد بسیار زیادی مدل برای پرده مجلسی وجود دارد ولی این جا می‌توانید تعدادی از متداول‌ترین آن‌ها را مشاهده کنید:

روش های انتخاب پرده مناسب,نحوه انتخاب پرده

آشنایی با انواع مدل های مناسب پرده


مدل پرده مناسب
مدل‌های فشرده، فرانسوی، یورو و چین چین بیشتر از 3 مدل‌ پرده راحتی که در سمت راست تصویر مشاهده می‌شود رسمی هستند. مدل‌های چین چین ( اولین مدل سمت چپ ) به طور قابل ملاحظه‌ای پرتر هستند و بیشتر از مدل‌های سوراخ بان دار ( اولین مدل از سمت راست ) نیازمند پارچه می‌باشند.

طول پرده انتخابی باید چقدر باشد؟
اگر به دنبال یک منظره‌ غیر رسمی و راحت هستید، پرده را طوری آویزان کنید که در حدود 1/2 اینچ ( حدود 2 سانتی متر ) از زمین فاصله داشته باشد. برای داشتن یک منظره‌ رسمی‌تر می‌توانید مقداری طول آن را بیشتر کنید تا روی زمین قرار بگیرد. این روش در میهمانی های با شکوه و رسمی بسیار مناسب است ولی نباید برای پنجره‌هایی که می‌خواهید آن‌ها را باز کنید استفاده شود چرا که به سرعت کثیف می‌شود.

با نصب پرده مناسب اتاق تان را بزرگتر و پهن تر نشان دهید
صرف نظر از این که شما می‌خواهید پرده‌تان فقط با زمین مماس باشد یا کاملاً روی آن قرار بگیرد، روش‌های ساده‌ای وجود دارد که با دنبال کردن آن می‌توانید کاری کنید تا اتاقتان بلندتر و چشم نوازتر از واقعیت شود.

نکاتی برای انتخاب و نصب پرده,اصول نصب پرده مناسب

می‌توانید برای بلندتر نشان دادن ارتفاع اتاق از وصل کردن میل پرده درست در زیر سقف استفاده کنید


آویزان کردن پرده بالاتر از چارچوب
مردم دوست دارند پرده‌هایشان را به طور مستقیم بالای چارچوب پنجره از میل پرده آویزان کنند. می‌توانید برای بلندتر نشان دادن ارتفاع اتاق از ترفندهای دیداری مثل وصل کردن میل پرده درست در زیر سقف استفاده کنید. این مسئله باعث می‌شود چشم‌ها راه بیشتری را تا بالا طی کنند و در نتیجه فضای اتاق به نظر بلندتر می‌آید. اگر به دنبال یک منظره‌ رسمی‌تر هستید، زمانی که دارید پرده را اندازه گیری می‌کنید، اطمینان یابید که اندازه‌ اضافه‌ای برای قرار دادن پایین آن بر روی زمین در نظر گرفته باشید.

نحوه انتخاب پرده, نکاتی برای انتخاب پرده

پرده های مجلسی رسمی‌تر از پرده‌های حریر هستند و معمولاً از کف تا سقف را می‌پوشانند


آویزان کردن پرده عریض‌تر از چارچوب
به جای این که پرده‌ها را فقط در چارچوب پنجره نصب کنید، آن‌ها را 6 تا 8 اینچ ( 15 تا 20 سانتی متر ) بزرگتر از قالب اصلی در‌آورده و آویزان کنید تا پنجره‌تان و در نتیجه اتاقتان بزرگ‌تر از طراحی اصلی به نظر برسد. با شکل دادن پنجره به وسیله‌ پرده ها، می‌توانید ورود و خروج نور را بهتر کنترل کنید و در داشتن فضایی روشن و دوستانه موفق‌تر عمل کنید.


منبع : seemorgh.com

مطلب در سایت مدل موبایل

مطالب دیگر
ارائه مدل ارزیابی قابلیت نوآوری و خلاقیت در سازمان
ساخت لایه نازکی از اکسید تنگستن و بررسی خواص اپتیکی و الکتروکرومیکی آن
استفاده از کوپلیمر SBR و SBS درآسفالت روسازی باند فرودگاه زاهدان
مطالعه رفتار ابزار اتلاف انرژی نیم دایرهای و ذوزنقه ای شکل
نوسازی شهری و تهیه نقشه حومه شهر
بررسی امنیت جریان ویدئویی بی درنگدر شبکه های Ad Hoc
Study of density and excess molar volume of two binary solutions, (2,3-butanediol+2-Ethyl-1-Hexanol) and (1,4-butanediol+2-Ethyl-1-Hexanol) at T=298.2 K
بررسی تأثیر پارامترهای مختلف عملیاتی بر گرفتگی غشاء اسمز معکوس درتصفیه پسابهای نفتی
بررسی استراتژی های تجاری سازی کسب و کارهای انرژی های تجدیدپذیر در ایران
اثر مصرف انرژی، انتشار دی اکسید کربن بر رشد اقتصادی OPEC و OECD
  • ۹۶/۰۴/۱۰
  • سحر خانوم